Pirmie meklējumi motorizētām žalūzijām

Nākamo, visnotaļ loģisko soli turpmākā mājas aprīkošanā ar viedajām ierīcēm nolēmu spert automatizētu žalūziju virzienā. Ja likās, ka izvēle, par kādu konkrētu žalūziju motorizēšanas risinājumu būs vienkārša, tad ātri vien atklāju, ka mazliet šo visu biju iedomājies savādāk, krietni vien atpaliekot no reālās situācijas.

dsc00514

Sāku ierastajā veidā – meklēju internetā, gūglēju, kādi ir varianti. Viens no maniem galvenajiem kritērijiem ir, lai es varu pirms motoru izvēlēšanās un iegādāšanās tos arī redzēt dzīvē, saprast, ko par tiem saka speciālisti, un kaut mazliet pārbaudīt tos arī reāli darbībā. Aptuvenam ieskatam gan izskatīju, ko piedāvā ārzemju interneta veikali, bet tas šajā gadījumā bija par pamatu tikai vēl lielākām šaubām un virknei jaunu jautājumu.

Man šis projekts tomēr sanāk diezgan apjomīgs, tādēļ kaut ko pasūtīt internetā uz dullo es vienkārši nevaru atļauties. Tomēr jāpaskatās kā tās lietas reāli darbojas, jāaprunājas ar profiņiem, jāpapēta, kāda kvalitāte, ko saka citi. Nemaz nerunājot par to, ka, ja nu gadās kādas problēmas, kaut kas saplīst vai kļūdaini darbojas, neviens tā īsti bez neiedomājami sarežģītas procedūras nevarēs man palīdzēt.

Tad nu sāku meklēt, kas un kādas iespējas piedāvā šeit Latvijā. Ziniet, to variantu nav nemaz tik daudz, cik sākumā biju iedomājies. Tas gan, iespējams, palīdzēs ātrāk izvēlēties, jo zināmā mērā radās iespaids, ka ir tikai viens variants un nekā cita jēdzīga jau nemaz nav.

Sāku ar atslēgas vārdiem “motorizētas žalūzijas” un līdzīgi. Rezultāti sekojoši – virkne lapu, kas neatver neko, kas tiešām būtu saistīts ar žalūzijām un to motorizēšanu vai kaut vai viedo māju konceptu kā tādu, tomēr tiku arī pie patīkama pārsteiguma – atradu zīmolu Somfy, kas piedāvā motorizēšanas iespējas gan žalūzijām, gan vēl viss kaut kam (aizkariem, vārtiem utt.), kā arī vispār dažādus gudro māju risinājumus. Starp meklēšanas rezultātiem bija arī daži interjera saloni – Lite, Alan Deko, kuros izrādās, piedāvā tos pašus Somfy motorus. Šīs tad arī ir tās praktiski vienīgās vietas, kur to visu var redzēt un izmēģināt. Lai kā man patīk visā atrast kaut kādas citas alternatīvas, taču šis nu reiz ir tas gadījums, kad es neko citu kaut cik jēdzīgu atrast tā arī nespēju.

Tomēr negribas gluži pirmo variantu uzreiz atzīt par īsto un labāko, tāpēc pirmais solis ir šobrīd mazliet apstāties ar meklēšanu internetā, bet iet skatīties veikalos, interjera salonos, kā viss izskatā dzīvē. Par to, kā man veiksies tur, pastāstīšu jau nākamajā ierakstā!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s