Kā es braucu žalūzijas un motorus dzīvē lūkoties. 1. daļa.

Esmu sācis skatīties gan kā žalūziju motori izskatās un izpildās dzīvē, gan sācis meklēt arī pašas žalūzijas.

Par žalūzijām arī vēl atsevišķs stāsts – man ir konkrētas prasības, kādas tās vēlos. Par žalūziju veidu man skaidrs, mērķis ir automātiski aptumšot telpu. Līdz ar to kā veiksmīgākais variants šķiet rullo žalūzijas, un pie tā tad es arī gribu pieturēties. Ir arī doma par dekoratīviem, caurspīdīgiem aizkariem, bet par to vēlāk, šobrīd tā nav prioritāte. Mana vēlme attiecībā uz žalūzijām ir tāda, ka gribu, lai no ārpuses tās būtu pelēkas, bet no iekšpuses gaišas. Pagaidām gan izskatās, ka tāda piedāvājumā nav, žalūzijas, kuras pilnībā aptumšo telpu ir no tāda specifiska materiāla, lai saulē nesakarstu un nelaistu cauri gaismu, pārsvarā ir ar baltu ārējo pusi. Balts manā gadījumā nav ne praktiski ne skaisti. Bet man ir tomēr doma vēl papētīt kārtīgāk, vai patiešām nav, jo nešķita, ka tā ir pārlieku nestandarta vēlme. Es gan tādas neesmu nekur redzējis, bet iedomājos, ka tādam variantam noteikti vajadzētu būt.

20161219-003-DSC00087

Doma par to, ka vēlos tieši šādas žalūzijas, izriet no mājas eksterjera un interjera. Māja no ārpuses plānota pelēcīgos toņos, tāpēc vēlos žalūziju krāsu riktīgi smuku pelēko kā logu ailes no ārpuses, lai viss kopā labi sasauktos. Arī no drošības viedokļa, veidojas tāds mazliet neizzināms skats. Turpretī iekšpusē vēlos gaišu toni žalūzijām, kas saskan ar sienu krāsu. Toņi un materiāli žalūzijām, vispār ir liela izvēle, tiešām skaisti un visām gaumēm, bet kad sāc meklēt tā lai arī ārpuse skaista un reizē pilda manu vēlmi ar pilnīgu gaismas necaurlaidību, tā izvēle sarūk neticami strauji, praktiski līdz nulle manā gadījumā.

20161219-002-DSC00082

Tad nu sāku ar Alan Deko. Es gan biju tajā, kas Grenču ielā, kur viņiem arī birojs un ražotne. Biju izdomājis, ka tur viss kaut kam vairāk vajadzētu būt uz vietas un varēšu nesteidzīgāk apskatīt un izlemt. Tieši tā arī bija – viss, kas saistīts ar žalūzijām, tur ir labi un ērti pieejams, uz vietas ir dažādi katalogi, paraugi, kas ļauj saprast piedāvājuma klāstu. Šobrīd gan vēl nevienas no žalūzijām konkrēti neizvēlējos, bet daži varianti ir. Pagaidām arī platumi redzētajiem variantiem likās nosacīti derīgi, vairāk tādi kompromisa varianti, tāpēc tagad interesē, vai viņi tiktu galā arī ar specifiskākām vajadzībām.

20161219-009-DSC00125

Esot AlanDeko apskatīju ne tikai pašas žalūzijas, bet iepazinos arī ar to atvēršanas iespēju variantiem, sākot ar ierasto opciju ar auklu, līdz pat mani interesējošajiem variantiem ar motoriem. Alan Deko piedāvā savām žalūzijām Somfy motorus – par to, ko uzzināju par tiem Alan Deko un kādi ir mani secinājumi par redzēto, pastāstīšu jau nākamajā ierakstā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s