Par mani

Mani sauc Māris. Esmu uzņēmējs, kas savu ikdienu pavada Tukumā.

Jau kopš 1991 gada nodarbojos ar uzņēmējdarbību. Esmu arī dažādu pasākumu organizētājs, dīdžejs, radio “Pilsēta” dibinātājs. 1998. gadā nodibināju uzņēmumu “Tukums Parks interneta serviss” (jurid. IK Stubja privātfirma), un šobrīd jau 18 gadi pavadīti informāciju tehnoloģiju nozarē. Nodarbojamies ar bezvadu datu pārraides sakaru ierīkošanu.

Fotogrāfs: Fotografēt sāku jau agrā jaunībā. Precīzi neatceros, bet varētu būt no kāda 1980. gada. Ar dažām pauzēm, bet tomēr nodarbojos ar to vēl tagad. Nu jau profesionāli, kā arī vienkārši iedvesmai. Patīk pašam veidot vai iesaistīties radošos foto projektos. Dažādas fotosesijas, reportāžas, mākslas foto.

Aktivitātes: Teniss, velosipēds, motocikls, kas ir liela mana dzīves sastāvdaļa kopš 1987. gada. 1988. gadā mani uzņēma sporta motoklubā Pūre – kādreiz tas bija ievērojams PSRS motoklubs. Atceros to ar pagodinājumu, jo bija milzīgs konkurss uz dažām vietām un man izdevās pierādīt sevi kā labu motokrosa braucēju. Tolaik puiši tā sevi pierādīja! Tas laiks gan beidzās ļoti ātri, jo 1989. gadā mani iesauca padomju armijā un 1991. gadā atgriezos jau brīvā Latvijā! Tagad braucu ar Suzuki Vstrom1000 un izbaudu Latvijas ainavas!

Iedvesmai: Teātris, opera, kino, koncerti.

Mūzika: Laikā, kad spēlēju mūziku klubos kā dīdžejs, es aizrāvos ar Anglijas klubu kultūras atmosfēru un centos to radīt pie mums Latvijā. Kā DJ sevi atceros līdz 2000. gadam. Tagad ikdienā daudz klausīties mūziku nesanāk, bet labprāt noskatos kādu kvalitatīvu koncerta ierakstu vai noklausos albumu. Ir ļoti daudz komponisti, mūziķi, dziedātāji un stili kuros atrodu sev tīkamu mūziku. Ja noteikti jāmin, kas pirmais nāk prātā, tad Devid Gilmor (Pink Floid), Bono (U2), Mike Oldfield, Sade, Pink, Rey Charles un daudzi citi. Man patīk arī daudzi Latvijas mūziķi, bet šogad mans atklājums ir ģitārists Gints Smukais.

Un tad vēl man ir suns – mazā, smukā suņu meitene Rūta.