2017. gada apņemšanās

Sveiciens Jaunajā gadā! Lai apņēmība un veiksme ir klāt ikvienā idejā, ko realizēsiet!

20170105-001-dsc00356

Arī man ir kādu laiku lolota ideja, ko šogad beidzot īstenošu. Ja kaut kas tiek pateikts skaļi, tad atkāpties no plānotā jau vairs nevar.

Mans pirmais šī gada mērķis ir tikt visam mājas otrajam stāvam pie jaunām žalūzijām un aizkariem, kuru pagaidām logiem vēl vienkārši nav, bet, lai arī tie kļūtu pat vērā ņemamu viedmājas sastāvdaļu, ar to viss nebeidzas – gribu, lai žalūzijas veras vaļā un ciet pašas. Tāpēc meklēšu variantus, kā to vislabāk realizēt, un jau pavasara nogalē vēlos, lai viss jau būtu gatavs un darbotos. Meklēšu, izmēģināšu, salīdzināšu un izvērtēšu, kas man der vislabāk, un dalīšos šeit ar saviem secinājumiem.

Ja iemesli, kāpēc vispār gribu žalūzijas un aizkarus, ir elementāri saprotami, tad par motorizēšanu varētu rasties arī jautājumi, tāpēc esmu apkopojis galvenos iemeslus, kāpēc izdomāju, ka vēlos to darīt:

  • Žalūziju striķīši sapiņķerējas, sīkums, bet kaitinošs sīkums. Tai pašā laikā arī no šādas vēršanas siena un logu ailes kļūst netīras, jo rokas ne vienmēr ir tik tīras, kā varētu likties.
  • Tai pašā laikā striķi traucē arī interjeram, skaistām žalūzijām striķi īsti nepiestāv, nemaz nerunājot par to, ka visas žalūzijas, kas ir telpā, atvērt vienādā augstumā ir gandrīz neiespējami.
  • Žalūzijas, kas tiek vērtas ar roku, vairāk vai mazāk, bet visu laiku tiek raustītas, tāpēc ātrāk sabojājas, un tad jau ir atkal jāpērk jaunas. Dārgākas žalūzijas pat žēl tik ātri tāpēc vien nolietot.
  • Drošības aspekts, jo attālināta vadība vai žalūziju atvēršanas un aizvēršanas ieprogrammēšana noteiktā laikā, ļauj radīt sajūtu, ka kāds ir mājās arī ilgstošas prombūtnes laikā. Tas zagļiem varētu būt pietiekami labs iemesls neizmēģināt iespēju ielauzties manā mājā.
  • Striķos var sapiņķerēties un savainoties mājdzīvnieki un bērni. Ja jums tas neliekas gana nopietni, ka bērni var sevi traumēt ar žalūziju auklām, tad šeit organizācija, kas apvieno vecākus, kas ir pret aizkaru un žalūziju vēršanu ar striķiem, izklāsta savus argumentus, un tie šķiet vērā ņemami.
  • Un galu galā tas vienkārši ir ērtāk un ātrāk, jo vērt vienu logu pēc otra visai mājai prasa krietni vairāk laika, nekā atverot visus logus uzreiz. Izmantojot projektoru, telpu var aptumšot uzreiz, karstās vasaras dienās žalūzijas var aizvērt arī, ja esmu jau prom, un telpas nesakarst. Esmu drošs, ka laika gaitā parādīsies vēl daudzi aspekti, kāpēc ar motorizētām žalūzijām ikdiena ir ērtāka.

Vēliet man veiksmi, un novēlu to arī Jums!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s