Ciemos Somfy birojā jeb lēmums gandrīz pieņemts

Internetā kā zināms ir atrodami visādi brīnumi, bet man patīk redzēt dzīvē, pārbaudītas vērtības un satikt reālus cilvēkus otrā pusē, tāpēc devos uz Somfy biroju aprunāties ar viņu speciālistiem. Starp citu, konsultācijām viņi ir ļoti atsaucīgi un, ja rodas vēlme uzstādīt automātiku, pavisam noteikti iesaku aizbraukt. Pats biju aizbraucis jau reāli par lietām runāt – par Somfy Iespējām un piedāvājumu manai situācijai un vajadzībām, kas attiecas KNX sistēmas savienošanu ar Somfy motoriem. Es neesmu pasūtītājs viņu ierastajā ikdienas praksē, bet lielā mērā izzinātājs, kurš pats grib darboties. Šoreiz tad nu padalīšos par to, ko uzzināju.

^8C8AA792DA9719804F9C1E9F719CF918A8D8A103A0FD9FD7C8^pimgpsh_fullsize_distr

Sākotnējā doma mana bija, ka līdz logiem aiziet vadi, tur es varu padot 220  V uz motoru, un releji ir atsevišķi. Tas bija tāds kā budžeta risinājums, kā to uzbūvēt pēc iespējas mazāk ieguldot. Slēdži bija paredzēti kopā ar citiem KNX pieejas slēdžiem, kas attiecīgi saprogrammēti. Principā viss tāds maksimāli novienkāršots un lakonisks.

Tomēr tagad skatos, ka Somfy ir smuki bezvadu slēdži, kas ir pieliekami pie sienas. Pats biju sapratis, ka tie darbojas tikai ar bezvadu motoriem, bet gribēju noskaidrot, vai tie darbojas arī uz kontrolieri. Atbilde izrādījās pavisam vienkārša – jā, varot arī vadu motoriem, un tie pavisam vienkārši pielāgojami arī manis izvēlētajai pieejai.

Bezvadu slēdži šai gadījumā ir labi, jo iepriekš vadus tiem nebiju pievilcis, bet tagad no jauna negribu vairs neko sienās urbt. Slēdžiem ir radio karte, kas ļauj kontrolēt motoru vadības relejus, lai tos atvērtu vai aizvērtu. Līdz ar to manā gadījumā būs vairākas vadības iespējas – gan centralizētās KNX sistēmas ietvaros, gan ar slēdzi vai pulti. Ir iespējams veidot blokus ar līdz 4 motoriem, kas vadāmi ar vienu radio karti, ļaujot tos atvērt gan pa vienam, gan visus kopā.

Viens no svarīgākajiem jautājumiem bija par to, kā tad labāk darīt – likt vadu motorus, kā biju plānojis, vai tomēr labāks variants varētu izrādīties bezvadu. Apstiprinājās mana doma, ka jāliek vadu motori un ka loģiskāk šoreiz ir taisīt ar motoru kontrolieriem un papildināt ierīces ar radio kartēm, lai vadītu attālināti ar pulti vai slēdzi katru motoru individuāli. Tas nozīmē, ka rezultātā es varēšu vadīt centrālo sistēmu ar datoru, telefonu vai planšeti, bet paralēli ir arī pultis vai slēdži.

Tai pašā laikā, ja man būtu bijusi vēlme likt bezvadu, tas būtu iespējams arī esošās sistēmas ietvaros, transformējot signālu. Lai esošās sistēmas ietvaros uzstādītu bezvadu motorus, tam būtu jāizmanto sauso kontaktu raidītājs (Dry Contact Transmitter), kas KNX signālu, savienojot sausos kontaktus, pēc tam raida kā radio signālu. Tā būtu vērts darīt, ja pirms tam jau nebūtu sagatavojies, ievelkot vadus, bet šobrīd jau pilnīgi skaidrs, ka vadu motori man būs īstie. Funkcionalitātes ziņā starp vadu un bezvadu motoriem atšķirību nav, vienkārši ir jāizvērtē, kā pašam ērtāk.

Principā visi mani neskaidrie jautājumi ir šobrīd jau atbildēti, un izvēle visai skaidra. Sliecos uz to, ka izvēlēšos Somfy standarta kluso iekštelpu vadu motors Sonesse 40, kas šobrīd izskatās labākais no kopumā pieejamajiem risinājumiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s