Kā es braucu žalūzijas un motorus dzīvē lūkoties. 2. daļa.

Jau iepriekš rakstīju par dažādajiem interjera saloniem, kuros meklēt audumus žalūzijām. Sāku ar Alan Deko salonu, kurā skatījos žalūziju audumu variantus, jo ir skaidrs, ka vēlos rullo žalūzijas, kā arī redzēju dzīvē, kādas automatizēšanas iespējas viņi piedāvā. Protams, pats arī izmēģināju sistēmas darbību dzīvē.

20161219-001-DSC00073

Diezgan ātri sapratu, ka neesmu tas tipiskākais interjera salonu apmeklētājs. Pārāk daudz man tomēr tādu jautājumu, kas to darbiniekiem liek apjukt, jo specifiski saistīti ar to, kā mehānismi un sistēma smalkākajās detaļās darbojas, piemēram, par frekvencēm, KNX, vadu vai bezvadu risinājumu būtiskākajām atšķirībām darbībā, par to, vai motori ir ar radio tehnoloģiju, un līdzīgiem jautājumiem. Man to visu ir svarīgi zināt, jo mana galvenā prasība ir, lai varu žalūziju automātiku integrēt jau manā esošajā gudrās mājas sistēmā. Kā sapratu pēc sarunas ar AlanDeko pārstāvi, viņu piedāvāto automatizācijas sistēmu, proti, žalūziju motorus, var pieslēgt manai esošajai gudrās mājas sistēmai. Tomēr, lai būtu pilnīgi pārliecināts par savu izvēli un lēmumu, jau tikšanās laikā sapratu, ka doties uz Somfy biroju būs nepieciešams.

Ja runājam tieši par automatizāciju, atsevišķas priekšrocības novēroju jau tagad. Mani patiešām pārsteidza motoru klusā darbība un plašās iespējas to vadībai arī papildus gudrās mājas sistēmai. Piemēram, dažādu funkciju un krāsu tālvadības pultis, kā arī bezvadu sienas slēdži. Pirmais secinājums, ka šos redzamos un ikdienā lietojamies piederumus var viegli piemērot interjeram. Savukārt, kas attiecas uz motoriem un to integrāciju žalūziju mehānismā, tie tiek ievietoti žalūzijas trubā un nav redzami. Atkarībā no tā, cik vienkārši ir pieslēgties elektrības tīklam, var izvēlēties, vai motori darbojas vienotā elektrības tīklā vai arī tiek darbināti ar baterijām.

Manā gadījumā ir vajadzīgi vadu, jo paši vadi jau ir savilkti un gribu pieslēgt pie savas vienotās sistēmas. Arī bezvadu motorus var integrēt vienotā sistēmā papildus iegādājoties nepieciešamo bezvadu raidītāju. Pieļauju, ka citiem, kam nav vēlme pašiem visu programmēt un savietot, ērtāki varētu būt bezvadu varianti. Savām žalūzijām gribu arī bezvada slēdžus ir bezvadu slēdži, tāpēc nāksies izdomāt, kā es to varu pielāgot savam variantam. Saprotu, ka gan bezvadu, gan vadu motoriem var pieslēgt kā tālvadības pulti, tā slēdžus, un par to gan vēlēšos vēl precizēt, bet liekas, ka ar to problēmām nevajadzētu būt.

Alan Deko piedāvā labus risinājumus tiem, kas vēlas lietot produktu nevis domāt par tehniskām niansēm, pieslēgumiem vai integrāciju kādā jau esošā sistēmā. Viņi nodrošina pakalpojumu, kuru es izvēlējos darīt pats, jo mani interesē un aizrauj process.

Drīzumā esmu plānojis doties aprunāties uz Somfy biroju. Esmu noformulējis jautājumus, uz kuriem vajadzētu iegūt atbildes, lai varu visu plānot tālāk. To, kā automātika izskatās un kā tā žalūzijas kustina, tagad zinu, atliek saprast, vai arī sistēmas ziņā viss atbilst vajadzīgajam un varu savienot ar jau esošo.

20161219-005-DSC00100

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s