Iepazīšanās. Mazliet par mani pašu un to, ko šeit sagaidīt

img_1995_novembra_beigaas_1dec_rakstam_aviizee
Deviņdesmito gadu sākums. Radošu ideju bagāts, un realizējas sapnis par neatkarīgu radiostaciju!

Šis blogs būs vieta, kur es dalīšos ar saviem atradumiem un pieredzi, kas saistīta ar dažādiem risinājumiem un tehnikām, kas spēj padarīt dzīvi ērtāku un interesantāku. Mana ikdiena kā darbā, tā brīvajā laikā ir saistīta ar dažādām elektronikām jau tik ilgi, cik sevi atceros. Tāpēc tikai loģiski, ka man par to ir, ko teikt. Esmu izlēmis par to rakstīt – gan lai piefiksētu sev, ko esmu atklājis un izmantojis, gan lai dalītos ar citiem, kuri saskarsies ar līdzīgiem jautājumiem un kuriem labs padoms lieti noderētu.

Tā tāda interesanta vēsture, kad bija 1991. gads un visi meklēja kaut ko darboties, darīt. Es tieši atnācu no armijas tai laikā un ko mācēju, to darīju. Tad arī nonācu pie tā, ka principā taisīju visādas elektroniskas lietas. Beigās tas izvērtās tik tālu, ka es sāku taisīt radio raidītājus, un mēs nodarbojāmies ar visādām mūzikas lietām. Galu galā mēs arī uztaisījām vietējo radio staciju – Radio pilsēta. Starp citu, dzimšanas diena mums kopā ar radio SWH. Diemžēl Radio pilsēta vairs nav visādu apsvērumu dēļ – laiki mainījās, reklāmas mums īsti nebija –, bet divus gadus mēs tik un tā pastāvējām.

Var teikt, ka interese par elektroniku ir lielā mērā iesakņojusies manī. Beidzoties radio laikam, es uzsāku savu biznesu. Arī tā principā ir elektronika, tā ir radio apraide, bezvadu sakari. Mēs pārklājam četrus novadus – Tukuma, Engures, Kandavas un Jaunpils. Vienkārši sakot, mēs dodam cilvēkiem internetu.

Līdztekus ir fakts, ka es jau ļoti sen esmu gribējis būt alternatīvs – tā, ka neesmu atkarīgs no kaut kā. Mana ambiciozā doma, ka nākotnē izdosies dažādas sistēmas reducēt un saslēgt tik tālu kopā, ka būs iespēja būt pilnīgi neatkarīgam. Tāds lielais nākotnes mērķis ir 100% neatkarība no tradicionālajiem energoresursiem. Tas varbūt mūsdienās ir diezgan utopiski, bet tas ir tāds lielais mērķis. Ka ir saules paneļi, kas kaut kur stāv, ir zināmas akumulācijas gan siltumam, gan elektrībai. Tā visa, protams, ir nākotne ar visiem elektromobiļiem un citām inovācijām.

Mans mērķis ir pašam visu izzināt un vienkārši patīk tā elektronikas, jaunāko tehnoloģiju lieta. Es redzu, cik daudz ir izstrādājumu, ko pielietot. Vienam ir tas, otram ir kas cits. Vienīgā nelaime ir tā, ka nav, kas to visu saliek kopā. Pietrūkst vienota koncepta. Ir daudz visādu produktu, daudz un dažādu nišas risinājumu, bet tādu globālu, kas apvienotu visu, nav. Līdz ar to trūkst tāda viena saturīga veidola, kurā smelties informāciju par iespējām. Un tad es saprotu, ka es zinu tās lietas un varu savā galvā salikt kopā, un mēģināt to realizēt dzīvē. Tas ir savā veidā mans eksperiments man pašam, lai es redzētu, kas sanāk, kāds tas ir ceļš, kā tas viss gala rezultātā darbojas, un varbūt šīs manas zināšanas tad var palīdzēt arī citiem.

Kaut kādā ziņā ar šo blogu es gribu iedvesmot citus rīkoties un mācīties. Vajag vienkārši mērķtiecīgi tās lietas meklēt un darīt. Mūsdienās informācija ir pieejama. Protams, tā ir ļoti pārbagāta, bet visu var izdarīt daudz vienkāršāk nekā tas būtu bijis kādreiz. Es, šo visu darot, esmu sapratis, ka varu izdarīt pats to, kas citādi prasītu ļoti lielus līdzekļus. Ka varu pats izdomāt ideju un to uzmodelēt, un izstrādāt ar savām rokām daudz vairāk nekā sākumā būtu licies. Tas ir aicinājums cilvēkiem domāt, ka paši var daudz ko izdarīt – vajag tikai sākt!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s